Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

najlepszy kredyt konsolidacyjny
Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w prasie pokazują się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednak realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego czynników technicznych.

Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu wielokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej informacji tutaj: Wysoki podnośnik we Wrocławiu – Skymat

<< Poprzedni